W sobotę 21 maja odbędzie się wycieczka rowerowa z cyklu „Spotkania z historią” – szklakiem historii przemysłu na kole. Wycieczka organizowana jest wspólnie przez Stowarzyszenie Dla Szopienic, Radę Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała oraz grupę „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców” (BIM). Start o godzinie 9:30 spod bogucickiego cmentarza.

Trasa wycieczki rowerowej o długości około 20 kilometrów poprowadzi spod bogucickiego cmentarza, ulicami Leopolda, gen. Henryka Le Ronda, Stacyjną, al. Niepodległości, Milowicką, Pod Młynem, do kolonii Borki. Stamtąd ulicą Janusza Korczaka uczestnicy przejadą przez Burowiec, aż do ul. Roździeńskiej i kolonii Bagno w rejonie dawnej walcowni cynku. Następnie odbędzie się zwiedzanie kościoła ewangelickiego w Szopienicach i przejazd do dawnego browaru P. Mokrskiego (obecnie Browar Factory Centrum). Kolejnymi przystankami na trasie będą m.in. teren dawnej HMN Szopienice (wieża i dawna cechownia) oraz stawy Hubertus. Powrót zaplanowano ulicą Morawa i Kocura w rejon stawu Borki, gdzie odbędzie się ognisko (organizatorzy proszą o wzięcie ze sobą własnego prowiantu).

Rajd rowerowy odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne i potrwa około pięciu godzin. Uczestniczyć w rajdzie może każda chętna osoba.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.