foto: GKS Katowice
Reklama

– Cel jest jednoznaczny, w przyszłym sezonie wchodzimy do ekstraklasy – zapewnił na konferencji prasowej prezes GKS-u Katowice Wojciech Cygan. Dodał także, że rundę jesienną katowiczanie rozpoczną od towarzyskiego meczu z Banikiem Ostrava.

Na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej prezes GKS-u Katowice Wojciech Cygan powiedział, że strategia rozwoju spółki zakłada, że piłkarze GieKSy w przyszłym sezonie w końcu uzyskają awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. – Cel jest jednoznaczny, w przyszłym sezonie wchodzimy do ekstraklasy – zapewnił Cygan.

Reklama

Prezes nie chciał zdradzać wielu szczegółów dotyczących przygotowań do kolejnego sezonu. Powiedział tylko, że drużyna będzie budowana przez obecnego trenera Jerzego Brzęczka. Dodał także, że klub szykuje wiele atrakcji dla kibiców, żeby zachęcić ich do przychodzenia na mecze. – Najważniejsze są oczywiście wyniki sportowe, ale zdajemy sobie sprawę, że to nie wszystko. Stąd przygotowujemy dla naszych fanów wiele atrakcji. Jedną z nich będzie mecz z Banikiem Ostrava, który rozegrany zostanie 23 lipca, tydzień przed rozpoczęciem sezonu – poinformował Wojciech Cygan.

Na konferencji prasowej mowa także była o budowie nowego stadionu dla GKS-u Katowice. Wiceprezydent miasta Waldemar Bojarun zapewnił, że trwają prace nad przygotowaniem koncepcji stadionu. Nie chciał jednak podać terminu, kiedy zostanie on oddany do użytku. – W latach 90-tych stadion przy ul. Bukowej był jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Teraz to się zmieniło i my zdajemy sobie z tego sprawę i na pewno wybudujemy nowy obiekt, godny marki GKS-u Katowice. Na to chwilę za wcześnie jest jednak mówić o terminach, bo te są zależne od wielu czynników, których jeszcze nie znamy – powiedział Bojarun.

Reklama

7 KOMENTARZE

  1. „na pewno wybudujemy nowy obiekt, godny marki GKS-u Katowice”
    no, w końcu mogę być spokojny, że wrócą do pomysłu żółtej bryły uff! 🙂
    bo chyba wielosekcyjna GieKSa, mająca ambicję być najlepszym takim klubem w Polsce, ma i będzie miała większą markę niż Radomiak Radom, Motor Lublin, czy też nawet GKS Tychy lub Piast Gliwice.

    Kamień z serca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.