Pełna hala, świetny doping i najważniejsze – GKS Katowice pokonał 3:1 SMS Spała i został mistrzem I ligi siatkówki mężczyzn.

Po pierwszych czterech meczach finałów I ligi GKS Katowice remisował z SMS-em Spała 2:2. Piąty, decydujący o mistrzostwie mecz rozpoczął się dla katowiczan źle. Pierwszego seta wygrali bowiem goście 26:24. W kolejnych dwóch setach podopieczni trenera Grzegorz Słabego nie dali jednak żadnych szans swoim rywalom i wygrali kolejno do 14 i 16. Największe emocje czekały kibiców w czwartej odsłonie, który katowiczanie wygrali 32:30.

Najlepszym siatkarzem spotkania wybrany został Karol Butryn.

GKS Katowice – SMS PZPS Spała 3:1 (24:26, 25:14, 25:16, 32:30)

GKS: Butryn, Błoński, Kalembka, Pietraszko, Fijałek, Sobański, Mariański (l) oraz Januszewski (l), Król, Przystał.