Wiesław Bełz w trakcie spotkania zespołu rowerowego / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Na ostatnim spotkaniu tzw. „zespołu ds. polityki rowerowej”, w skład którego wchodzą przedstawiciele katowickich środowisk rowerowych, pojawił się pomysł wydania specjalnego numeru „Naszych Katowic”. To gazeta wydawana przez Urząd Miasta, w której magistrat chwali się swoimi sukcesami. Specjalny numer miałby dotyczyć spraw tylko rowerowych.

W styczniu, o poświęcenie kilku stron na sprawy rowerowe w Naszych Katowicach zaapelował do władz miasta Wiesław Bełz ze Stowarzyszenia Rowerowe Katowice. Rowerzysta chciał również aby co jakiś czas wydawany był specjalny numer gazety poświęcony tylko rowerom. Gazeta na ten czas miałby zmienić nazwę na Rowerowe Katowice. Temat wrócił w trakcie ostatniego spotkania zespołu rowerowego w Urzędzie Miasta Katowice.

Reklama

– Szukałbym rozwiązania aby to przeprowadzić jednak teraz. Wbrew pozorom nie jest to kwestia specjalnie wielkich kosztów. Ponieważ wydruk takiego magazynu w nakładzie 30 tys. egzemplarzy kosztuje około 10 tys. zł – stwierdził Wiesław Bełz.

Gazeta miałaby zostać wydana w lipcu, a treść zapewniliby rowerzyści. – Sprawa rowerów, to  w pierwszym rzędzie jest rzeczywiście infrastruktura, a w drugim rzędzie wychowanie pewnej kultury rowerowej, pewnej kultury mentalnej – dodał Bełz.

Pozytywnie do sprawy wydania specjalnego rowerowego numeru gazety miejskiej odniósł się Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. – Myślę, że możemy na ten temat popracować. Możemy ustalić formułę przygotowania zawartości takiego wydania – stwierdził. Szczegóły wydania gazety nie są jeszcze znane. Nie wiadomo czy miasto zgodzi się na zmianę tytułu.

– Zastanowimy się czy to ma być w formie wkładki, czy osobne wydawnictwo, czy będą tam umieszczane reklamy z zewnątrz czy też nie – powiedziała Katarzyna Latusek z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice.

Do sprawy wydania rowerowego numeru gazety pozytywnie odniósł się również, prezydent Katowic Marcin Krupa, którego zapytaliśmy czy podpisałby się pod takim pomysłem.

– Absolutnie tak. Ja byłem jedną z osób, które ten nasz zespół ds. polityki rowerowej miasta Katowice tworzyły – powiedział Marcin Krupa. Prezydent Katowic dodał, że chce aby w Katowicach rower stał się środkiem komunikacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.