Napis KATO w wykonaniu wolontariuszy EVS

W Katowicach można uczyć się języków obcych za darmo i w dodatku z native speakerami. Zajęcia z włoskiego, rosyjskiego, greckiego czy angielskiego realizuje Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej “Bona Fides” wspólnie z Ewangelickim Centrum Diakonijnym „Słoneczna Kraina”. Wkrótce pojawi się też możliwość nauki francuskiego i bardziej egzotycznego w naszym kraju – ormiańskiego.

Zajęcia z native speakerami odbywają się raz w tygodniu. W poniedziałki włoski i angielski, we wtorek i czwartek kolejno grecki i rosyjski.

Reklama

– Języków uczą nasi wolontariusze, którzy przyjechali do nas na rok – mówi Anna Staniek koordynatorka wolontariuszy w Bona Fides. – Pochodzą z Włoch, Grecji, Białorusi oraz Armenii – dodaje. Wkrótce do Katowic przyjadą kolejni wolontariusze EVS. W planach jest uruchomienie zajęć z języka francuskiego, hiszpańskiego, ormiańskiego i być może nawet tureckiego.

Zajęcia są darmowe, skorzystać może każdy niezależnie od stopnia znajomości wybranego języka. Istnieje możliwość utworzenia grup bardziej zaawansowanych. Żeby wziąć udział w lekcjach należy wcześniej zapisać się mailowo: : anna@bonafides.pl.

– Wystarczy wysłać maila, że chce się wziąć udział w zajęciach z danego języka, dołączyć numer telefonu i określić swój poziom zaawansowania języka – mówi Anna Staniek.

Harmonogram zajęć:

Poniedziałek 17:00 – 18:00 język angielski (poziom średnio zaawansowany)
Poniedziałek 17:00 – 18:00 język włoski (poziom początkujący)
Wtorek 17:00 – 18:00 język grecki (poziom początkujący)
Czwartek 17:00 – 18:00 język rosyjski (poziom początkujący)

Miejsce:
Ewangelickie Centrum Diakonijne “Słoneczna Kraina” ul. J. Dudy Gracza 6 w Katowicach

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.