Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Urząd Miasta Katowice przekaże Rzymskokatolickiej Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. i św. Herberta teren o wartości ponad 661 tys. zł. O zgodę na przekazanie nieruchomości wystąpił do Rady Miasta prezydent Katowic Marcin Krupa.

W sumie chodzi o cztery działki na ul. Kwiatkowskiego o łącznej powierzchni 9870 metrów kwadratowych, mają zostać przekazana pod cel publiczny jakim jest tworzenie i utrzymywanie cmentarza na Osiedlu Witosa. Tereny, o których mowa, miasto przejęło w zeszłym roku.

– W 2015r. nabyto nieruchomość do zasobu Miasta od Skarbu Państwa Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasów Państwowych Nadleśnictwa Katowice w drodze zamiany – czytamy w projekcie uchwały przygotowanym przez miejskich urzędników.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przyjętym jeszcze w 2007 roku, a postulowanym przez mieszkańców Osiedla Witosa, na tych terenach ma powstać cmentarz z odpowiednią infrastrukturą towarzyszącą oraz układem drogowym.

3 KOMENTARZE

  1. Czyli najpierw, ze środków miasta kupujemy teren, wpłacając środki do państwowego tworu (czytaj: do warszawki) po czym nabytą nieruchomość oddajemy w formie darowizny przedstawicielowi obcego państwa w celu stworzenia w tym miejscu dochodowego interesu? Zakładam, że znajdą się również pieniądze na wspomniane drogi, uzbrojenie terenu i oczywiście nie będzie żadnych problemów z uzyskaniem wszelakich urzędniczych zgód, o które my, mieszkańcy Katowic, musimy wydeptywać ścieżki w miejskich podłogowych marmurach….

    • To na pewno lepsze rozwiązanie, niż prowadzenie przez Miasto cmentarzy. To taka niezgoda dla samej niezgody coś czuję.

    • dokładnie masz rację …złodzieje….dobra zmiana…czyli Grygier (proboszcz) zaciera ręce ….nowy samochodzie itp witaj …:(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.