Jarosław Wieczorek Wojewoda Śląski / fot. SUW
Reklama

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podsumował pierwszy miesiąc działalności programu Rodzina 500 Plus w regionie. Większość wniosków została już złożona, w sumie rodziny na Śląsku dzięki programowi otrzymają ponad 1,7 mld złotych.

Wnioski do programu Rodzina 500 Plus można składać od 1 kwietnia. – Do 30 kwietnia złożono prawie 230 tys. wniosków, to jest ponad 75 procent wniosków oczekiwanych – mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. W sumie w regionie wydano ponad 50 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia.

Reklama

Do końca kwietnia specjalne „500 busy” czyli mobilne punkty informacyjne odnośnie programu odwiedził 111 gmin w regionie. 6,5 tys. razy korzystano też ze specjalnej infolinii.

– Samorządy przygotowały się do tego projektu bardzo dobrze. I w tym miejscu trzeba im za to podziękować – mówił wojewoda.

Katowice jako jedne z pierwszych zaczęły wypłacać pieniądze w ramach programu.

– Do końca kwietnia wypłaciliśmy kwotę ponad 2,9 mln zł. na 5 892 dzieci z 4 473 rodzin – mówi Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik Wydziały Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice. – W Katowicach mieszka wiele rodzin wielodzietnych. Do tej pory wypłaciliśmy świadczenia m.in. dla 51 rodzin posiadających czwórkę dzieci, 17 rodzin z pięciorgiem dzieci, 1 rodziny z szóstką dzieci, 2 rodzin z ósemką dzieci – dodaje naczelnik Moryń-Trzęsimiech. W sumie w mieście do końca kwietnia przyjęto 11 tys. wniosków.

Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć w gminie, wysłać pocztą lub wypełnić online poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portal Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz ePUAP.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.