Fragment trasy rowerowej nr 1 / fot. UM Katowice

Katowice za ponad 150 tys. złotych zmodernizowały największą trasę rowerową w mieście. Chodzi o liczącą ponad 19 km trasę nr 1, która rozpoczyna się w okolicach pomnika Powstańców Śląskich, biegnie przez Osiedle Paderewskiego, Muchowiec, Piotrowice-Ochojec, Kostuchnę i kończy się na Podlesiu – na ul. Zaopusta.  

– Trasa rowerowa nr 1 pokazuje, że Katowice można przejechać wzdłuż i wszerz głównie parkami i lasami. Podjęliśmy decyzję o jej modernizacji przede wszystkim ze względu na duże walory rekreacyjne. Poza pierwszymi trzema kilometrami przebiega przez Dolinę Trzech Stawów, Katowicki Park Leśny oraz lasy Kostuchny, Ochojca i Podlesia. Jednocześnie chcemy tym samym zachęcić mieszkańców, by poznawali tę malowniczą, zieloną stronę miasta – mówi prezydent Marcin Krupa.

W zakres prac wchodziło uzupełnienie ubytków w nawierzchni trasy oraz jej poszerzenie w zbyt wąskich miejscach. Wykonano również wyraźne oznaczenie czerwoną farbą miejsc przecięcia trasy rowerowej z drogami samochodowymi.

– Dochodzą już do nas sygnały od zadowolonych rowerzystów, którzy chwalą nowe miejsca postojowe – z ławkami, koszami na śmieci i stojakami na rowery. Podoba im się także wyraźne oznakowanie – zarówno te przygotowane na wbitych tabliczkach, jak i namalowane na asfaltowej nawierzchni. Co ważne, podjęliśmy decyzję, by zmodernizowana trasa wciąż miała walory trasy terenowe i zachowała charakter rekreacyjny – dodaje prezydent.

1 Komentarz

  1. Dobrze by było, gdyby w mieście powstało też sporo nowych koszy na psie odchody, a jak byłby dystrybutory woreczków np. Pucek, to byłoby idealnie. Nie mówię, że muszą się pojawić, bo rozumiem, że każdy musi sam dbać o czystość, ale w niektórych miastach taka inicjatywa ma miejsce, więc czemu by nie u nas?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.