Rada Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radny Dariusz Łyczko zaproponował zwrócił się do władz Katowic aby rozważyły możliwość budowy dwóch hal sportowych w Szopienicach i w Dąbrówce Małej. Hale miałyby powstać w niskonakładowej technologii, przez co koszty budowy każdej z nich wyniosłyby około 700 tysięcy złotych.

Hale sportowe mogłyby powstać przy Gimnazjum nr 13 w Szopienicach oraz między Zespołem Szkół Budowlanych, a Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Dąbrówce Małej. Koszt jednostkowy wybudowania takiej wielofunkcyjnej hali sportowej to kwota około 700 tys. złotych.

Reklama

Dariusz Łyczko stwierdził, iż oznacza to, że za stosunkowo niewielką cenę można pozyskać dwa obiekty szkoleniowe, które w znaczący sposób przyczynią się do rozwoju sportu na poziomie młodzieżowym.

–  Wyżej wymienione jednostki dotychczas korzystają z sal gimnastycznych niespełniających elementarnych warunków do szkolenia młodzieży w takich dyscyplinach sportu jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna czy tez piłka ręczna. Z zasady są to sale niskie lub takie, w których zewnętrzne linie boiska biegną po obrysie ścian, co praktycznie uniemożliwia ze względów bezpieczeństwa prowadzenia profesjonalnego szkolenia – stwierdził radny Łyczko. – Dodatkowym argumentem za podjęciem tych inwestycji jest stały rozwój katowickiego sportu, w tym tego na najwyższym poziomie rozgrywek, który docelowo będzie generował zapotrzebowanie na już istniejące obiekty, takie jak Ośrodek Sportowy „Szopienice” czy Hala Sportowa „Kolejarz”, co w znaczący sposób ograniczy dostępność dla już korzystających z nich podmiotów, w tym wyżej wymienionych Szkół – dodał.

Do sprawy Urząd Miasta dopiero się odniesie, po analizie przedstawionej propozycji.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.