FOTO: Infokatowice.pl

Do 27 maja 2016 roku Studenckie Studio Radiowe „Egida” po raz drugi będzie dostępne na falach radiowych. Dzięki zgodzie na nadawanie wydanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, na terenie Katowic „Egidy” będzie można słuchać na fali 96,9 FM.

Z tej okazji została przygotowana specjalna ramówka, na którą składają się wywiady, konkursy z nagrodami dla słuchaczy oraz nowe programy. Nie zabraknie również audycji skierowanych do społeczności akademickiej.

Od piątku 29 kwietnia uruchomiono linię telefoniczną: 32 358 66 12, dzięki której słuchacze będą mogli na antenie poruszać ważne dla nich tematy.

To spory sukces tej rozgłośni. Dzięki temu studenci współtworzący radio będą mogli poznać w praktyce pracę dziennikarza radiowego. Oferta programowa Egidy jest dość bogata. Na każdy dzień tygodnia przygotowane są osobne audycje. Najbardziej obfity pod tym kątem jest poniedziałek, kiedy słuchacze mają do wyboru aż 5 programów. Radio na bieżąco prowadzi także serwisy informacyjne. Nie ma jednak się czemu dziwić, gdy spojrzymy na zespół rozgłośni. Tworzy ją ponad 45 osób.

Warto zauważyć, że Egida liczy sobie już niemal 50 lat. Pierwsze słowa wypowiedziane na antenie Studenckiego Studia Radiowego Egida mieszkańcy akademików Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach–Ligocie usłyszeli 21 listopada 1969 roku. Obecnie dostępne jest w formie internetowej na http://www.egida.us.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.