Kobieta w kapturze / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Idea biznesów z duszą opiera się na, z pozoru prostej metodzie dokonywania wyboru – rób to, co kochasz i zarabiaj na tym. Niby proste, ale wymaga wielkiej świadomości własnych talentów, umiejętności i potrzeb. Zapoczątkowała ją Agata Dutkowska, założycielka Latającej Szkoły dla kobiet. W której pomaga kobietom rozwijać ich kreatywne biznesy lub zamieniać pomysły w biznes. Propagatorka kobiecych kręgów, które wdrożyła w całej Polsce, pod nazwą Latające Kręgi Miejskie.

Czym są Latające Kręgi? Są to bezpłatne spotkania w kobiecych, kilkunastoosobowych kręgach, których celem jest zapoznanie kobiet z historią jednej bohaterki, właścicielki biznesu z duszą, która odniosła sukces.

Reklama

W  atmosferze opartej na storytellingu, kobiety są zapraszane przez bohaterkę do zapoznania się z jej inspirującą opowieścią, niejako zza kulis. Bohaterka ujawnia, ile musiała pokonać przeciwności i jakie trudne decyzje, podejmowała, żeby biznes się rozwijał. Dodatkowo każda z uczestniczek spotkania ma możliwość przedstawienia się w kilku słowach, dzięki czemu musi m.in.: pokonać w sobie tremę przed wystąpieniem publicznym. A to z kolei otwiera ją na ujawnienie swoich potrzeb, odnośnie rozwoju biznesu lub pomysłu na biznes. W ten sposób kobiety, które się boją, że być może ich pomysł nie nadaje się na biznes, otrzymują cenną informację zwrotną od innych uczestniczek o tym, czy i jak taki pomysł można przekuć w dobry biznesplan. Bywa, że uczestniczki odnajdują na takich spotkaniach przyszłe wspólniczki.

„Bój się i rób!” jest hasłem przewodnim Latającej Szkoły i motywuje kobiety do startu, z poziomu marzeń o własnym biznesie, w podniebny, pełen wzlotów i upadków lot, ku własnej biznesowej drodze. Zainspirowane kobiety budują markę, opartą o wartości, jakie same wyznają. Wychodzą ze swoimi pasjami i talentami, z ukrycia. Wcielają w życie swoje pomysły, cieszą się tym i pomnażają kobiecą moc, na Latających Kręgach Miejskich.

Od ponad 2 lat kręgi organizowane są również na Śląsku. Najbliższe spotkanie odbędzie się dzisiaj tj. 26 kwietnia o godzinie 18.00 w Fabryce Małych Form przy ul. Gliwickiej 99 w Katowicach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.