Choć GieKSa w całym meczu stworzyła tylko jedną dobrą, do tego niewykorzystaną akcję, to jednak zdobyła dwie bramki i wygrała z lepszym dzisiaj Rozwojem 2:1.

GKS Katowice zagrał zdecydowanie najsłabsze spotkanie w tej rundzie. Trójkolorowi w ciągu dziewięćdziesięciu minut gry stworzyli tylko jedną składną akcję, zakończoną ładnym strzałem zza pola karnego Dudy, który jednak pewnie został wybroniony przez Pawłowskiego. Pomimo tego gospodarze strzelili dwie bramki i będąc drużyną znacznie słabszą zdołali wygrać derbowy pojedynek.

Pierwsza bramka spotkania padła w 16. min. po samobójczym strzale głową Jaroszka. Po jej strzeleniu podopieczni trenera Jerzego Brzęczka próbowali pójść za ciosem i oddali kilka silnych strzałów z dystansu. Po jednym z nich, w wykonaniu Sławomira Dudy, gospodarze byli bliscy podwyższenia wyniku. Później jednak wszystko wróciło do normy. Choć to GieKSa była częściej w posiadaniu piłki, to jednak dużo większe zagrożenie pod bramką rywali stwarzali goście, którzy w 35. min. po golu Wróbla wyrównali wynik spotkania.

W drugiej połowie gra obu zespołów wyglądała podobnie. Optyczną przewagę w środku pola miał GKS, ale dobre akcje potrafił przeprowadzać jedynie Rozwój, który kilkukrotnie był o krok od objęcia prowadzenia. Najbliżej szczęścia był w 48. min. Kopczyk, którego strzał głową wylądował na słupku. Kiedy wydawało się, że derbowy pojedynek, podobnie jak w rundzie jesiennej, zakończy się remisem, w 82. min. sędzia podyktował dość wątpliwy rzut karny, który na bramkę zamienił kapitan GieKSy Grzegorz Goncerz.

GKS Katowice – Rozwój Katowice 2:1 (1:1)

Bramki: Jaroszek (sam.), Goncerz – Wróbel

GKS Katowice: Kuchta – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Frańczak – Duda, Pielorz – Bębenek (61. Wołkowicz), Zahorski (69. Szymański), Szołtys – Goncerz.

Rozwój Katowice: Pawłowski, Raul, Menzel, Kopczyk (77. P. Gałecki), Winiarczyk, Jaroszek (86. Żak), Nowak, Tkocz, Kun, Wróbel, Czerkas (62. Kozłowski).