Polska przegrała drugi z rzędu mecz podczas mistrzostw świata i tym samym żegna się z marzeniami o awansie do hokejowej elity. Dzisiaj podopieczni trenera Jacka Płachty ulegli Koreańczykom.

W drugim spotkaniu w ramach mistrzostw świata Dywizji IA Polska spotkała się z Koreą Południową. Obie drużyny swoje pierwsze spotkania zakończyły porażkami. Biało-czerwoni musieli uznać wyższość Włochów, a Koreańczycy ulegli po rzutach karnych faworyzowanym Austriakom.

Pierwsza tercja dzisiejszego spotkania była dość senna. Obie drużyny stworzyły niewielką ilość dogodnych sytuacji i w ciągu dwudziestu minut kibice zgromadzeni w katowickim Spodku nie zobaczyli żadnej bramki.

Oblicze meczu zmieniło się diametralnie w w drugiej tercji. Już w 22. prowadzenie dla przyjezdnych zdobył Swift i po tej bramce rozpoczęły się prawdziwe emocje. Do ataku ruszyli podopieczni trenera Jacka Płachty, którzy kilka razy byli blisko wyrównania, drugą bramkę zdobyli jednak w 25. min. Koreańczycy. Jej strzelcem został po raz kolejny Swift, który zakończył szybką kontrę swojego zespołu. Do końca drugiej tercji Polacy próbowali zdobyć kontaktową bramkę, ale pomimo tego, że wielokrotnie byli blisko szczęścia, po czterdziestu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:2.

W trzeciej tercji reprezentacja Polski ambitnie próbowała odrobić straty i w 49. min. kontaktowego gola dla biało-czerwonych uzyskał Grzegorz Pasiut. Radość kibiców nie trwała jednak długo. Już w 51. min. niezawodny dzisiaj Swift po raz trzeci znalazł dojście do polskiej bramki. Czwarty gol dla Koreańczyków padł w ostatnich sekundach spotkania. Krążek do opuszczonej przez Odrobnego bramki skierował Sangwook Kim.

Polska – Korea Południowa 1-4 (0-0, 0-2, 1-2)

Bramki: 0-1 Michael Swift (Sanghoon Shin, Minho Cho; 21.24), 0-2 Michael Swift (Sanghoon Shin; 24.06), 1-2 Grzegorz Pasiut (48.51), 1-3 Michael Swift (Ku Lee Don, Minho Cho; 50.13), 1-4 Sangwook Kim (Kisung Kim; 59.15).

Polska: Przemysław Odrobny – Bartłomiej Bychawski, Paweł Dronia; Tomasz Malasiński, Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz – Adam Borzęcki, Bartłomiej Pociecha; Mikołaj Łopuski, Grzegorz Pasiut, Aron Chmielewski – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Mateusz Bepierszcz, Krystian Dziubiński, Patryk Wronka – Patryk Wajda, Maciej Kruczek; Adam Bagiński, Maciej Urbanowicz, Radosław Galant.

Korea Płd: Matt Dalton – Kim Wonjun, Bryan William Young; Kisung Kim, Sangwook Kim, Brock Radunske – Ku Lee Don, Eric Regan; Sanghoon Shin, Minho Cho, Michael Swift Ahn Jin Hui – Hyonho Oh, Yeongjum Seo; Hyung Yun Shin, Park Woosang, Jin Hui Ahn – Kim Hyeok; Lee Young Jun, Sangwoo Sin, Won Jung Kim.