W swoim pierwszym meczu podczas hokejowych mistrzostw świata Dywizji IA Polska przegrała z Włochami 1-3. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył w drugiej tercji Tomasz Malasiński.

Od pierwszych minut dzisiejszego spotkania przewagę miała drużyna Włoch. Goście mogli objąć prowadzenie już w 11. min., ale krążek po uderzeniu Ramosera uderzył w słupek. Niecałe dwie minuty później ten sam zawodnik już się nie pomylił i zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

W drugiej tercji biało-czerwoni zagrali lepiej i nawet udało im się po golu Malasińskiego w 31. min. doprowadzić do wyrównania. Radość kibiców nie trwała jednak długo, bo już kilka minut później Włosi znowu objęli prowadzenie.

Przez większą część trzeciej tercji podopieczni trenera Jacka Płachty nie byli w stanie zagrozić bramce bronionej przez Andreasa Bernarda i obudzili się dopiero kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Na strzelenie wyrównującego gola zabrakło im jednak czasu. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach Polacy wycofali bramkarza, co zakończyło się trzecią bramką dla gości zdobytą dwie sekund przed końcem pojedynku.

Ostatecznie Włosi zasłużenie pokonali naszą jedenastkę 3:1. W kolejnym swoim spotkaniu, w niedzielę, polscy hokeiści grać będą z Koreą Południową.

W drugim zakończonym już meczu Słowenia pewnie pokonała Japonię 7:1.

Polska – Włochy 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)

Bramki: 0-1 Joachim Ramoser (Markus Gander; 12.25), 1-1 Tomasz Malasiński (Paweł Dronia, Krzysztof Zapała; 30.13 w przewadze), 1-2 Luca Frigo (Diego Kostner, Simon Kostner; 36.19), 1-3 Thomas Larkin (59.58 do pustej bramki).

Polska: Przemysław Odrobny – Bartłomiej Bychawski, Paweł Dronia; Tomasz Malasiński, Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz – Mateusz Bryk, Bartłomiej Pociecha; Mikołaj Łopuski, Grzegorz Pasiut, Aron Chmielewski – Patryk Wajda, Michał Kotlorz; Mateusz Bepierszcz, Krystian Dziubiński, Patryk Wronka – Maciej Kruczek; Adam Bagiński, Maciej Urbanowicz, Radosław Galant.

Włochy: Andreas Bernard – Sean McMonagle, Alexander Egger; Marco Insam, Anton Bernard, Luca Frigo – Alex Trivellato, Thomas Larkin; Giulio Scandella, Raphael Andergassen, Daniel Tudin – Armin Hofer, Armin Hefler; Markus Gander, Tommaso Traversa, Joachim Ramoser – Michael Angelo Zanatta, Stefano Marchetti; Jose Antonio Magnabosco Aguirre, Diego Kostner, Simon Kostner.