Władze Katowic ogłosiły zamiar kompleksowej modernizacji ulicy Łososiowej w dzielnicy Zarzecze. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2018 roku. Powstanie zupełnie nowa ulica – obecnie w tym miejscu istnieje jedynie droga gruntowa.

Według przewidywań magistratu, nowa ulica w miejscu obecnej drogi gruntowej, będzie drogą klasy dojazdowej o szerokości sześć metrów z obustronnym chodnikiem o szerokości dwóch metrów.  Powstanie także oświetlenie i odwodnieniem. Ulica zostanie zrealizowana w powiązaniu z istniejącą siecią dróg publicznych – włączenie do układu drogowego ulic Sandacza i Kamieńskej.

Przewiduje się, że  jeszcze w tym roku nastąpi opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Na lata 2017-2018 przewidziane jest uregulowanie spraw terenowo-prawnych oraz realizacja inwestycji.

Reklama

Władze Katowic  poprzez modernizację ulicy Łososiowej, chcą uatrakcyjnić tą część miasa:

[…] Miasto w ramach usprawnienia powiązań komunikacyjnych w Katowicach zakłada rozbudowę podstawowego układu drogowego w dzielnicach południowych. Budowa drogi ulicy Łososiowej stanowić będzie połączenie ul. Sandacza z ul. Kamieńską. Przebieg planowanej drogi jest zgodny z przyjętą polityką przestrzenną oraz zasadami rozwoju systemu transportowego. Celem Przedsięwzięcia jest poprawa funkcjonowania układu drogowego oraz stworzenie warunków dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego w tej części miasta […].

Do 4 maja 2016 r. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi w zakresie tej inwestycji, za pośrednictwem Platformy Konsultacji Społecznych UM Katowice.

3 KOMENTARZE

  1. Któż tam taki ważny mieszka ,że wprowadzono modernizacje tej drogi do Studium Transportowego-wydanie lutowe poprawione (min o tę drogę) Ma to być inwestycja priorytetowa o strategicznym znaczeniu dla miast Katowic. Jak ma się większość w Radzie Miasta z PIS to można wszystko i żadna prokuratura nie podskoczy..Kolejny(20 ?!!) rok rządów tej samej ekipy bez afer -święci ludzie w tych Katowicach…. Skoro można za nasze pieniądze budować drogi do prywatnych posesji bezczelnie wpisując je w dokumenty ,opracowania za 930 tys zł to można wszystko. Pozdrawiam ul Szybowcową również.

    • Chodnik na drodze dojazdowej do lasu. Po co? hahhah. Miasto ma za duzo pieniędzy czy ktoś ma dobre znajomości zeby sobie chodniczek pod domkiem zrobic?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.