Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto Katowice chce mieć starówkę z prawdziwego zdarzenia. Dlatego za kilkadziesiąt milionów złotych zostaną przebudowane ulice Dworcowa i Tylna Mariacka. Na pewno powstanie parking, nie wiadomo jeszcze czy wielopoziomowy. Ma się pojawić też przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. 

Na inwestycje miasto ma już odłożone 30 mln złotych ale kosztorys będzie można określić dopiero po warsztatach, przeprowadzonych przez  katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. To właśnie w ich trakcie ma zostać wypracowana koncepcja zagospodarowania starówki.

Reklama

Ulica Dworcowa zostanie zamknięta dla ruchu i ma stać się deptakiem – miasto porozumiało się z przedsiębiorcami w tym rejonie. Tylna Mariacka ma być dwukierunkowa i stanowić wjazd i wyjazd z planowanego parkingu. Będzie otwarta tylko od ulicy Francuskiej, powstanie tam też publiczna toaleta.

Wyniki pracy 3 zespołów architektów poznamy w czerwcu. Komisja złożona z przedstawicieli miasta, SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich), TUP (Towarzystwo Urbanistów Polskich) i MKUA (Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna) wybierze najlepszą koncepcję. Wyniki warsztatów zdeterminują dalsze działania, koszty i terminy inwestycji.

Więcej w materiale audio.

O planach miasta mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic oraz Stanisław Podkański, doradca prezydenta ds. architektury i urbanistyki.

Reklama

1 Komentarz

  1. Nie nazywajcie tej przebudowy starówką !W Europie 150 lat to niewiele, a z naszych Katowic nie zrobicie Krakowa.Niech będzie porządny deptak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.