Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl
Reklama

W przeciwieństwie do „Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek”, której dyrektorem został bez konkursu Piotr Zaczkowski, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach będzie miał nowego dyrektora, wyłonionego właśnie w konkursie. Zarządzenie odnośnie przeprowadzenia postępowania na stanowisko wydał prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Oferty z odpowiednimi dokumentami należy składać do 25.05.2016 w Urzędzie Miasta Katowice. Jakie wymagania stawiane są kandydatowi?

Reklama

Po pierwsze musi to być osoba, która już 5 lat spędziła na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury, kandydat będzie musiał się też wykazać pracą w teatrze, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska lalkarskiego w kraju i zagranicą oraz przedstawić koncepcję funkcjonowania jednostki na najbliższe trzy sezony. Kandydat musi tez mieć skończone studia wyższe – humanistyczne lub menadżerskie.

Osoba ubiegająca się o stanowisko będzie musiała wykazać się znajomością szeregu ustaw m.in. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, finansach publicznych czy rachunkowości.

Co ciekawe, w zarządzeniu prezydenta w umiejętnościach dodatkowych zawarto cechy które na stanowisku dyrektorskim są przeważnie wymagane. Chodzi o umiejętności kierowania zespołem oraz zdolności menadżerskie i organizatorskie.

Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w naszym kraju, istnieje od 1945 roku.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Co jest „ciekawego” dla redaktora w tym, że w zarządzeniu „zawarto cechy które na stanowisku dyrektorskim są przeważnie wymagane”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.