Reklama

W dzielnicy Bogucice zdziwienie budzi przejście dla pieszych zabezpieczone barierkami przed pieszymi. Jak się okazuje pasy przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego z ulicą Normy, zostały zablokowane celowo.

Sprawa feralnego przejścia przetoczyła się kilka tygodni temu w mediach społecznościowych, budząc mieszane uczucia. Jedni się śmiali inni deklarowali, że w Katowicach po staremu. W końcu na Rynku miasto zbudowało wiaty z ławkami poza zadaszeniem, a w Katowicach-Podlesiu wyremontowano nie to boisko, które powinno być wyremontowane.

Reklama

Z zapytaniem do władz Katowic w sprawie przejścia w Bogucicach wystąpił radny Ruchu Autonomii Śląska, Marek Nowara.

– Przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego z ulicą Normy ustawiono barierki, które blokują przejście dla pieszych w tym miejscu. Powoduje to, iż powyższe przejście nie jest funkcjonalne, a skrzyżowanie wygląda dość absurdalnie – stwierdził radny Nowara. – W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przeniesienie przejścia o kilka metrów dalej, nanosząc „zebrę” za barierki i dostosowując krawężniki do potrzeb osób starszych, wózków oraz niepełnosprawnych lub usunięcie blokujących przejście barierek – dodał.

Jak się okazało oznakowanie w tym rejonie jest niezgodne z zatwierdzoną organizacją ruchu. Innymi słowy, pasów nigdy nie powinno tam być.

– W związku z powyższym, Miejski Zarząd Ulic i Mostów został zobowiązany do dostosowania organizacji ruchu do zgodności z zatwierdzonymi rozwiązaniami projektowymi. Informuję równie ż, że podjęte zostały właściwe czynności dla wyznaczenia dodatkowego przejścia dla pieszych przez ulicę Wróblewskiego w rejonie Bonifraterskiego Ośrodka Zdrowia – odpowiedział Bogumił Sobula wiceprezydent Katowic.

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. To prawo jest absurdalne dzięki któremu ci urzędnicy musieli zlikwidować to przejście. Proszę włączyć myślenie a nie szukać winy w Bogu ducha winnych urzędnikach, stosującymi się do prawa.

  2. Kto namalował tam najpierw pasy? Kato postawił barierki? Kto akceptował rozwiązania komunikacyjne? Bogu ducha winni specjaliści 🙂

  3. Dziwi mnie zainteresowanie mediów tym skrzyżowaniem, to już było. Ci, którzy rozpropagowali tę informację na siłę szukają sensacji. Może zajęli by się czymś, co bardziej zasługuje na zainteresowanie w Bogucicach np. zalegającymi śmieciami na ulicach, no tak ale nie byłoby przy tym tyle śmiechu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.