Marcin Krupa prezydent Katowic wraz z zastępcami Waldemarem Bojarunem i Mariuszem Skibą / fot. Erdem YILDIZ
Reklama

Pod obrady Rady Miasta trafi projekt uchwały, która ma zapewnić ochronę rezerwatu Ochojec i zabezpieczyć teren przed budową nowych ciągów komunikacyjnych, w tym „Tramwaju na południe”.

Taka była pierwotnie inicjatywa mieszkańców, którzy zgłosili projekt uchwały zakazujący realizacji nowych ciągów komunikacyjnych w rezerwacie Ochojec oraz gwarantujący, że żadne nowe drogi i sieci tramwajowe nie powstaną w m.in.  rejonie ulic: Jagodowej, Jarzębinowej, Zakątek i Biedronek. Projekt w nieco innej formie trafi pod obrady Rady Miasta.

Reklama

– Już teraz możemy jednoznacznie potwierdzić nasze wcześniejsze zamiary i stwierdzić, że inwestycja będzie realizowana poza obszarem rezerwatu. Naszą intencją jest również uwzględnienie jak największej liczby uwag mieszkańców. Jednak w związku z tym, że wiele szczegółów inwestycji jest i będzie doprecyzowywanych, nie możemy jeszcze przesądzać o jej kształcie w rejonie wskazanych ulic Ochojca  – mówi Bogusław Lowak, Naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miasta Katowice. – Taki stan rzeczy powoduje, że przyjęcie uchwały w proponowanej formie prawdopodobnie uniemożliwiłoby realizację inwestycji w ogóle – dodaje.

Nowy projekt uchwały pojawi się z inicjatywy prezydenta Katowic. Ma utrzymać część propozycji mieszkańców.

– Pomimo, że według niektórych wyliczeń blisko połowa powierzchni Katowic to tereny zielone, wszyscy jesteśmy przekonani, że powinno być ich jeszcze więcej. Dlatego należy chronić takie miejsca jak ochojecki rezerwat. Dodatkowo nakazałem wypracować systemowe rozwiązanie, które przy realizacji Tramwaju na południe zagwarantuje możliwie największą troskę o każde drzewo – stwierdza Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Z tramwaju mają korzystać mieszkańcy Ochojca, Piotrowic i Kostuchny oraz Zarzecza i Podlesia. Projekt uchwały pojawi się 6 kwietnia na sesji Rady Miasta.

Reklama

6 KOMENTARZE

 1. Jak zwykle gładkie frazesy bez znaczenia. cyt”Dodatkowo nakazałem wypracować systemowe rozwiązanie, które przy realizacji Tramwaju na południe zagwarantuje możliwie największą troskę o każde drzewo” Co to ma być??!! Bełkot-jedno wyklucza drugie. Jakie systemowe rozwiązanie? -ja słyszę 'ostateczne rozwiązanie” Gdzie On się tego nauczył? i od kogo…!! Panie Prezydencie liczydło górskie jest w rezerwacie od 10 tyś lat a Pan w ciągu jednej kadencji poradzi sobie z chwastem!!!

 2. Oburzające! Projekt uchwały jasno mówił, ze chodzi o NIE WYCINANIE LASU. To teraz ten beznadziejny prezydent odwrócił kota ogonem i wciska wszystkim kłamstwo, ze realizuje postulat blisko 1000 mieszkańców… przesuwając trase tramwaju i szosy jeszcze głębiej w ochojecki las.
  Jak można być tak zakłamanym, panie prezydencie Krupa???
  Mieszkańcy panu tego nigdy nie darują!
  https://www.facebook.com/Protest-przeciwko-wycince-ochojeckiego-lasu-pod-budow%C4%99-tramwaju-i-szosy-881775525263419/

 3. Bzdury. Ten beznadziejny prezydent Katowic chce nam zniszczyć Piotrowice i Ochojec przez wycinkę lasu, wsadzenie na jego miejsce ekranów akustycznych i co najgorsze wydanie 110mln złotych na trasę tramwajową przez las, która nie dość że nie rozwiąże nawet w maleńkim stopniu problemów komunikacyjnych południowych dzielnic to jeszcze zniszczy południowe płuca Katowic – las i rezerwat przyrody. Mieszkańcy protestują przeciwko tej bezsensownej lokalizacji i wycince lasu: http://www.naszlas.katowice.pl

 4. Gdzie można się podpisać za odwołaniem tego idioty – prezydenta Katowic Krupy?

 5. las?!!! Raczej wielka kuweta na psie gówna. Las o tej porze pięknie pachnie leśnym runem. W ochojeckim lesie czuć tylko FETOR psiego g*wna. Absolutnie nie wycinać! Blokowiskowa hołota nie będzie miała gdzie wyprowadzać pchlarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.