Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Urząd Miasta Katowice przeznaczył 1 mln złotych w ramach tzw. Inicjatywy Lokalnej. To forma współpracy miasta z mieszkańcami, w ramach której mają zostać zrealizowane zadania publiczne. W ubiegłym roku wykorzystano tylko część funduszy.

W zeszłym roku z pieniędzy dostępnych w ramach Inicjatywy Lokalnej wsparto m.in. Jarmark na Nikiszu, Święto Sąsiadów, Odpust u babci Anny, Ligocki Rodzinny Środek Lata i Biesiadowanie na Borkach.

Reklama

W 2015 roku nie wykorzystano całych pieniędzy dostępnych dla mieszkańców. Wtedy wpłynęło 35 wniosków, 26 rozpatrzono pozytywnie, z czego 6 będzie realizowane w tym roku. Wartość wszystkich rozpatrzonych pozytywnie projektów to ponad 595 tys. złotych, tych zrealizowanych w 2015 roku to ponad 323 tys. zł.

inicjatywalokalna

Składać wnioski mogą mieszkańcy miasta lub mieszkańcy za pośrednictwem organizacji pozarządowych. Dokumenty należy składać do prezydenta miasta. Wzór wniosku znajdziecie tutaj. Broszurę informacyjną na temat Inicjatywy Lokalnej znajdziecie tutaj.

Czego mogą dotyczyć wnioski o dofinansowanie działań?

  1. działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, obejmującej w szczególności budowę, rozbudowę lub remont dróg, kanalizacji, sieci wodociągowej, budynków oraz obiektów architektury stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego;
  2. działalności charytatywnej,
  3. podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
  4. działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego,
  5. kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
  6. promocji i organizacji wolontariatu,
  7. edukacji, oświaty i wychowania,
  8. działalności w sferze kultury fizycznej i turystyki,
  9. ochrony przyrody, w tym zieleni miejskiej,
  10. porządku i bezpieczeństwa publicznego.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.