Urząd Miasta Katowice / infokatowice.pl / Artur Maciaszczyk
Reklama

W sprawie pomocy finansowej dla siatkarzy GKS Katowice do władz miasta wystąpił radny Andrzej Zydorowicz (PO). Jak się okazało miasto rozważa sprawę, w grę wchodzą duże pieniądze.

– Siatkarze GKS Katowice mają szansę na grę w przyszłym sezonie w ekstraklasie. Zespół spełnia niezbędne do awansu warunki sportowe zajmując miejsce w ścisłej czołówce I ligi. Drugim warunkiem do awansu jest budżet klubowy w wysokości minimum 2 miliony złotych. Czy miasto, utrzymujące siatkarzy GKS, jest przygotowane na taki wydatek, czy ewentualnie poszuka dla klubu sponsora – pytał w interpelacji radny Andrzej Zydorowicz. – Jak GKS, na grę którego w krajowej elicie oczkują mieszkańcy Katowic, będzie finansowany? – dodał.

Reklama

Wiceprezydent Waldemar Bojarun wyraził swoje zadowolenie z osiągnięć siatkarzy. Jeżeli chodzi o konkrety, tych było już mniej bo miasto na razie się zastanawia.

– Wniosek aplikacyjny do PlusLigi został złożony przez Klub w dniu 28 stycznia 2016 r. Od sezonu 2016 /2017 sekcja piłki siatkowej funkcjonować będzie w strukturach GKS Gieksa Katowice S.A. , którego większościowym udziałowcem jest Miasto Katowice. Jednym z najważniejszych wyzwań , realizowanych przez klub jest pozyskanie sponsorów – odpowiedział wiceprezydent Katowic. – Miasto zdaje sobie sprawę z tego jak trudnym zadaniem jest pozyskanie przez Zarząd klubu środków finansowych, niezbędnych do uczestnictwa w rozgrywkach wspomnianej PlusLigi. W związku z powyższym w chwili obecnej rozważane są przez Miasto Katowice różne możliwości realizacji wsparcia finansowego dla sekcji siatkówki – dodał.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. A ja się pytam gdzie jest hokej?Cisza jest i chyba nic się nie zapowiada aby była tworzona sekcja hokejowa GKS-u Katowice,a szkoda bo to sekcja z tradycjami i sukcesami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.