foto: Infokatowice.pl

Od wielu lat mieszkańcy i parafia św. Herberta starają się aby na terenie osiedla W. Witosa powstał cmentarz parafialny. Na początku marca władze Katowic poinformowały, że mają już teren pod nowy cmentarz, który wkrótce zostanie przekazany na rzecz parafii w drodze darowizny.

Cmentarz parafialny na osiedlu Wincentego Witosa planowany jest już od wielu lat. wnioskowali o niego zarówno mieszkańcy, jak i lokalna parafia rzymskokatolicka. Obecnie pochówki muszą odbywać się na terenie cmentarza przy ul. Pośpiecha w Załężu lub na cmentarzu komunalnym przy ul. Murckowskiej.

Wygląda na to, że w końcu problem zostanie rozwiązany. Miasto chce przekazać pod cmentarz teren przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, o powierzchni około 10 000 metrów kwadratowych.

Sekretarz miasta Janusz Waląg w swoim piśmie poinformował, że:

[…] Miasto nabyło od Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Katowice do zasobu w drodze zamiany nieruchomość przy ul. E. Kwiatkowskiego o pow. 9.870 m2 z przeznaczeniem na rzecz Rzymskokatolickiej Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. i św. Herberta w związku z planowaną na tym terenie budową cmentarza. W najbliższym czasie przewiduje się wystąpienie do Rady Miasta Katowice o uzyskanie zgody na przekazanie przedmiotowego terenu na rzecz ww. Parafii w drodze darowizny. Przedmiotowy teren zostanie przekazany w aktualnym stanie zagospodarowania […].

3 KOMENTARZE

  1. Kto zezwolił na wycinkę hektara lasu ? Cel uświęca środki ?Gdzie byli ekolodzy? Tak walczymy ze smogiem, parodia. Czy nie popełniono tu przestępstwa ?Jestem mieszkańcem osiedla Witosa i nic nie wiem aby mieszkańcy chcieli cmentarza w miejscu gdzie od stu lat był las.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.