Reklama

Urząd Miasta Katowice zaprasza mieszkańców Ligoty, Panewnik, Piotrowic i Ochojca oraz działające tam kluby sportowe, do dyskusji na temat przygotowanej koncepcji budowy kompleksu sportowego przy ul. Asnyka.

Konsultacje w sprawie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zarządził prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Reklama

– W Katowicach od lat inwestujemy w rozbudowę infrastruktury sportowo – rekreacyjnej. Miejskie ośrodki sportowe cieszą się  rosnącym powodzeniem mieszkańców, dowodząc tym samym, że rekreacja i sport są dla katowiczan bardzo ważne. Dlatego też decyzja o przywróceniu świetności dawnemu obiektowi „Kolejarza” przy ul. Asnyka była jedną z tych priorytetowych. Dziś prezentujemy efekt głosów i wniosków katowiczan – połączonych z architektoniczną wizją kompleksu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Koncepcja zakłada powstanie bogatego kompleksu sportowego. Przy ul. Asnyka powstanie pełnowymiarowe boisko piłkarskie z 8-torową bieżnią, boisko do baseballa o długości 75m, boisko do piłki ręcznej oraz 2 boiska przeznaczone do gry w siatkówkę plażową. Teren jest ogrodzony. Pojawią się też elementy ogólnodostępne jak polana rekreacyjna i siłownia plenerowa. Do dyspozycji mieszkańców będzie parking na 108 miejsc z zatoką na autokar.

Szczegóły na temat koncepcji znajdziecie tutaj.

Od 1 do 30 kwietnia miasto czeka na opinie do przedstawionej koncepcji, które można zgłaszać:

  • listownie pod adresem: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Katowice, Rynek 13, 40-003 Katowice, z adnotacją na kopercie: Konsultacje społeczne kompleksu sportowego przy ul. Asnyka
  • osobiście w Biurze Prasowym, I piętro (pokój 109), Rynek 13, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30
  • za pośrednictwem forum internetowego Platforma Konsultacji Społecznych
  • stacjonarnie przy wykorzystaniu urn dostępnych w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach nr 7 (ul. Franciszkańska 25), 9 (ul. Gen. Jankego 183), 10 (ul. Radockiego 70a) i 18 (ul. Studencka 16).

 Raport z konsultacji ma pojawić się 31 czerwca tego roku.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.