fot. Marek Nowara

Radny Ruchu Autonomii Śląska Marek Nowara w interpelacji do władz miasta pisał, że przyjezdnych w nocy na dworcu PKS wita napis „Supersam”. Zwrócił się do władz miasta o instalację neonu z napisem „Katowice”. W odpowiedzi poinformowano, że to teren prywatny, ale Wydział Promocji Urzędu Miasta poprosi prywatnego właściciela o montaż napis-neonu „Katowice”.

Sekretarz miasta Janusz Waląg w swoim piśmie do radnego stwierdził, że umieszczenie w pobliżu dworca PKS w Katowicach przy ul. ks. Piotra Skargi napisu-neonu „Katowice” (tzw. witacza) jako informacji dla pasażerów autobusów, to „działanie w istocie (…) zasadne”.

Jednak po ustaleniach Wydziału Budynków i Dróg okazało się, że teren dworca PKS położony jest na działce w użytkowaniu wieczystym spółki DAKAR Sp. z o.o.

Miasto nie posiada możliwości postawienia czegokolwiek na prywatnym terenie, tak więc jedyne działanie, które jest w tej chwili rozważane przez Urząd Miasta, to zwrócenie się przez Wydział Promocji do właściciela terenu z prośbą o ustawienie witacza.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.