Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radny miejski Marek Nowara zaproponował władzom miasta, by zorganizować sezonowy odbiór tzw. odpadów zielonych z katowickich ogródków działkowych. Akcja miałaby się wpisywać w walkę z niską emisją.

Akcja odbioru odpadów zielonych (tzw. „bio śmieci”) miałaby być prowadzona wiosną i jesienią, a więc dwa razy w roku, gdy takich odpadów jest najwięcej. Propozycja miałaby być ukłonem w stronę osób, które korzystają i odpoczywają w mieście, właśnie na ogródkach działkowych.

Reklama

W interpelacji radnego czytamy, że:

[…] Jednym z wyzwań stojących przed nami jest walka z niską emisją, a także budowanie społeczeństwa świadomych obywateli. Ważne jednak, by mieszkańcy mieli możliwość w codziennym życiu działać odpowiedzialnie. Wielu mieszkańców Katowic spędza czas wolny korzystając z możliwości wypoczynku na ogródkach działkowych. W ich imieniu zwracam się z prośbą o przeanalizowanie możliwości dostarczania przez odpowiednie służby kontenerów na bioodpady w sąsiedztwie ogródków działkowych. Zbiórka tego typu odpadów może odbywać się w wyznaczonych terminach np. dwa razy w roku (wiosna, jesień), kiedy tego typu odpadów jest największa ilość. Takie działanie zmniejszy ilość spalanych „bio śmieci” oraz ułatwi życie osobom, które już teraz wywożą bioodpady ze swoich działek, ale zmuszeni są do pokonywania znacznych odległości w tym celu […].

Władze Katowic do sprawy wkrótce się odniosą.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.