FOTO: MacQtosh
Reklama

Pisaliśmy o tym, że radny Jacek Piwowarczuk z Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do władz Katowic o rozwiązanie problematycznej sytuacji parkingowej na Osiedlu Tysiąclecia. Radny obawia się, że analiza którą chce zlecić miasto niewiele da ale będzie za to kosztowna.

– Z własnych obserwacji chciałbym nadmienić, że ok 40 % pojazdów pod blokami pozostaje na osiedlu a ok godziny 17-18 powracają mieszkańcy z pracy i innych zajęć. Zaparkowanie na osiedlu po godzinie 19 staje się bardzo utrudnione – pisał w interpelacji katowicki radny.

Reklama

W odpowiedzi radny Piwowarczuk dowiedział się, że miasto chce przeprowadzić przetarg i wyłonić firmę, która zajmie się analizą sytuacji parkingowej na Osiedlu Tysiąclecia.

– Uprzejmie proszę o wyjaśnienie odpowiedzi na interpelację odnośnie w/w prac, boję się że wyniki analizy przeprowadzone według schematu przedstawionego przez Prezydenta Sobulę przysporzą tylko dużych kosztów a ich wynik nie będzie się wiele różnił od pobieżnych informacji zawartych w mojej interpelacji – ponownie zapytał radny. – Wydaje mi się ze analiza pod względem zlokalizowania Parkingu Wielopoziomowego na Osiedlu Tysiąclecia powinna być zrealizowana przez pracowników Urzędu Miasta Wydział Geodezji który wskaże działki należące do Miasta Katowice na których można by wybudować Wielopoziomowy Parking a dojazdem i wielkością parkingu powinien zająć się Wydział Transportu / MZUM – dodał.

Zdaniem radnego do prac nad rozwiązaniem sytuacji parkingowej na Osiedlu Tysiąclecia, powinna być włączona spółdzielnia „PIAST” oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Radny w interpelacji, na którą nie ma jeszcze odpowiedzi władz Katowic, z góry podziękował za zaprojektowanie i budowę parkingu wielopoziomowego na terenie Osiedla Tysiąclecia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.