FOTO: Saray Lorenzo Gonzalez
Reklama

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął tzw. „Program współpracy Województwa Śląskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok”. W sumie na dotacje dla trzeciego sektora Urząd Marszałkowski w tym roku przeznaczy 9 mln złotych.

– W tym roku zabezpieczyliśmy ponad 9 mln zł na dotacje dla organizacji pozarządowych. Wspieramy projekty związane z ochroną i promocją zdrowia, edukacją, kulturą, sportem, turystyką, rekreacją i promocją regionu” – mówi Katarzyna Błaszczyk-Domańska, która w Urzędzie Marszałkowskim odpowiada za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Reklama

6 mln złotych zostało przeznaczone na zadania zakresu kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego, głównie chodzi o bezpieczeństwo osób przebywających w górach.

145 tys. złotych przeznaczono na organizację imprez sportowych, w tym tych prestiżowych dla regionu. 100 tys. złotych ma być wydane na „Junior Sport” program pozalekcyjnych różnorodnych zajęć sportowych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Ogłoszono też 4 konkursy w dziedzinie ochrony zdrowia, każdy z budżetem około 60 tys. złotych. Jeden dotyczy osób niepełnosprawnych, a kolejne to profilaktyka chorób układu krążenia, profilaktyka cukrzycy oraz profilaktyka zakażeń HIV/AIDS.

500 tys. złotych przeznaczone zostanie na organizacje działające w dziedzinie kultury oraz ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

162 tys. złotych przeznaczono działalnoś wspomagającą wzrost gospodarczy oraz rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. – O wsparcie ze strony samorządu mogą zabiegać organizatorzy konferencji, seminariów, warsztatów, szkoleń, konkursów oraz innych imprez o tematyce gospodarczej oraz promotorzy atrakcyjności inwestycyjnej i możliwości eksportowych województwa śląskiego. W 2015 dotację otrzymały m.in. Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych – organizator VIII Forum Nowej Gospodarki, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach na organizację i promocję V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw czy Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach w ramach VI edycji konkursu „MARKA –ŚLĄSKIE” – konkursu promocji Województwa Śląskiego – informuje Urząd Marszałkowski.

Więcej szczegółów na ngo.slaskie.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.