W drugim meczu sparingowym GKS Katowice zremisował 1:1 z trzecią drużyną czeskiej pierwszej ligi MFK Karvina.

W sobotnim sparingu GKS Katowice zremisował na wyjeździe z czeskim pierwszoligowcem aspirującym do gry w Ekstraklasie 1:1. Spotkanie było wyrównane. Obfitowało w twarde, nieustępliwe pojedynki i zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Tym razem w Karvinie strzelali tylko gospodarze, gdyż gol dla GKS-u padł po samobójczym trafieniu w 27. minucie Tomasa Peciara, a do remisu doprowadził w 63. minucie Erik Puchel.

Był to drugi test Trójkolorowych w tym roku. Wcześniej pokonali drugoligową Polonię Bytom 5:0. W następnym sparingu GieKSa zagra w piątek, 5 lutego z Górnikiem Zabrze.

MFK Karvina – GKS Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Peciar (27., samobójcza), 1:1 – Puchel.

GKS I połowa: Dobroliński – Jurek, Kamiński, Jurkowski (11. Duda), Frańczak – Leimonas – Czerwiński, Bębenek, Szołtys, Sawicki – Wojczuk.

W II połowie wystąpili: Kuchta – Czerwiński (75. Juraszczyk), Leimonas, Praznovsky, Witkowski – Duda – Curyło, Wołkowicz, Iwan, Szymański – Stanik.