Kostuchna / fot. InfoKatowice.pl

Władze miasta poinformowały, że budowa kanalizacji na części ulicy Wieżowej w Kostuchnie będzie możliwa dopiero w 2018 roku. O środki unijne na ten cel stara się Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, która będzie realizowała tą inwestycję.

W sprawie budowy kanalizacji w rejonie ul. Wieżowej interpelowała przewodnicząca rady miejskiej Krystyna Siejna. Radna w swojej interpelacji zaproponowała, by wybudować kanalizację w północnej części ulicy Wieżowej i podłączyć ją do sieci, z której korzystają sąsiednie nowopowstałe osiedla Bażantowo i Murapol. Dziś jedynie południowa część ul. Wieżowej ma kanalizację, łączącą się z magistralą pod ulicą Szarych Szeregów.

W odpowiedzi na interpelację wiceprezydent miasta Bogumił Sobula poinformował, że:

[…] Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. (wykonująca zadania w tym zakresie) obecnie ubiega się o uzyskanie dotacji unijnej, m.in. dla inwestycji związanej z budową kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Wieżowej, w ramach „Uporządkowania gospodarki ściekowej w mieście Katowice — etap III”. W związku z powyższym Spółka przewiduje wykonanie kanalizacji sanitarnej w 2018 r. […].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.