Foto: Urząd Miasta / infokatowice.pl

Władze miasta planują 17 kwietnia 2016 roku przeprowadzenie wyborów do Rady Jednostki Pomocniczej nr 5 Brynów – osiedle Zgrzebnioka (tzw. „rada dzielnicy”). Jest to odpowiedź na wniosek w tej sprawie, podpisany przez kilkuset mieszkańców dzielnicy.

Wybory do rady dzielnicy odbędą się najprawdopodobniej w niedzielę 17 kwietnia 2016 roku. Jednostka pomocnicza nr 5 utworzona została z inicjatywy mieszkańców, posiadających czynne prawo wyborcze, zgłoszonej we wniosku z dnia 8 maja 2015 roku. Wniosek poparło 571 osób.

Projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia wyborów trafił już do biura Rady Miasta Katowice, która rozpatrzy go na swojej najbliższej sesji. Wybory do rady dzielnicowej zarządzi rada miasta wyznaczając datę wyborów na dzień ustawowo wolny od pracy (przypadający najwcześniej 60 dni od dnia podjęcia uchwały). Za przeprowadzenie wyborów odpowiadać będą służby prezydenta miasta. Statut dla nowo utworzonej jednostki pomocniczej nr 5 Brynów – część wschodnia – osiedle Zgrzebnioka wszedł już w życie (został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego w dniu 11 grudnia 2015 roku).

Reklama

Mieszkańcy wybiorą 15 przedstawicieli, którzy zasiądą w nowej dzielnicowej radzie.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.