Władze miasta poinformowały, że w 2016 roku nie wesprą finansowo nowotworzonej placówki wsparcia dziennego – Socjoterapeutycznego Klubu Młodzieżowego w „Domu Aniołów Stróżów” w Załężu. O takie wsparcie prosiła prezes stowarzyszenia, które prowadzi „Dom Aniołów Stróżów” – Monika Bajka.

Do władz Katowic z prośbą o ujęcie w planie budżetowym miasta na 2016 rok, sfinansowania nowotworzonej placówki wsparcia dziennego dla dorastającej młodzieży i mieszkańców dzielnicy, zwróciło się Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. Chodzi o Socjoterapeutyczny Klub Młodzieżowy. Kolejny wniosek w tej sprawie wystosowała na początku grudnia 2015 roku prezes stowarzyszenia Monika Bajka.

W odpowiedzi wiceprezydent miasta Marzena Szuba poinformowała, że w chwili obecnej władze „nie mają możliwości zabezpieczenia dodatkowych środków na realizację zadania z zakresu prowadzenia placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży”. W roku 2016 urząd miasta planuje jednak, przeprowadzenie otwartego konkursu ofert na realizację tego zadania. W konkursie może wziąć udział „Dom Aniołów Stróżów”.

Reklama

Wiceprezydent Szuba w swoim piśmie z 15 grudnia 2015 roku zaznaczyła także, że:

[…] Mając na uwadze szczególne potrzeby dzielnicy Katowice-Załęże, będące konsekwencją złożonych przemian społecznych, miasto Katowice planuje utworzenie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Centrum Społecznościowego „Nasze Załęże”. Zgodnie z opublikowanym przez Śląski Urząd Marszałkowski harmonogramem naboru wniosków o dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na 2016 rok, we wrześniu 2016 roku planowany jest termin rozpoczęcia naboru do konkursu. Głównym celem przedmiotowego projektu jest wzrost spójności społecznej i zmniejszenie dysproporcji w poziomie życia mieszkańców, podniesienie poziomu integracji i reintegracji społecznej młodzieży wywodzącej się ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Te szeroko zakrojone działania, mające na celu ograniczenie marginalizacji młodzieży z dzielnicy Załęże, wpiszą się zapewne w dążenia realizowane również przez Stowarzyszenie „Dom Aniołów Stróżów”. W kwestii realizacji ww. projektu prowadzone już były rozmowy pomiędzy Panią [Moniką Bajką – przyp. red.] a Panią Anną Trepką, Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach, w zakresie ewentualnej przyszłej współpracy. Liczę na to, że dzięki tym działaniom pomoc skierowana do młodzieży z dzielnicy Załęże zyska kompleksowy i spójny charakter […].

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że włodarze miasta co rusz lekką ręką wydając pieniądze na poprawę “nowych i eleganckich” inwestycji zapominają o jego mieszkańcach. Proponowanie im przystąpienia do konkursu Urzędu Marszałkowskiego jest to brakiem jakiejkolwiek wdzięczności ze strony miasta w stosunku do dotychczasowej działaności Domu Aniołów Stróżów. Prezydencie Krupa nie idź tą drogą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.