Katowicki Spodek / fot. Infokatowice.pl

Katowicki radny Arkadiusz Godlewski (PO) zwrócił się do władz miasta o wprowadzenie zakazu parkowania na placu przed Spodkiem. Chodzi o tzw. Plac Honorowy, który zdaniem radnego wcale na honorze nie zyskuje gdy jest używany jako parking.

Plac przed katowickim Spodkiem, architektoniczną ikoną miasta i jej znamienitą wizytówką oficjalnie nie nosi żadnej nazwy a roboczo, choć powszechnie, nazywany jest Placem Honorowym. To miejsce nie tylko oddające szacunek dla budynku Spodka ale i miejsce wielu wydarzeń. niestety, na co dzień, a także ostatnio, w związku z uruchomieniem obiektu MCK, coraz częściej Plac Honorowy jest zupełnie nie honorowym a zwyczajnym parkingiem. Tak być nie powinno – apeluje do władz miasta radny Godlewski. –  W związku z czym interpeluję o uniemożliwienie wykorzystywania tego miejsca jako parkingu poprzez wygrodzenie dostępu dla samochodów do placu od strony alei Korfantego i Alei Rozdzieńskiego z zachowaniem jego dotychczasowej funkcji miejsca organizacji wydarzeń poprzez elementy systemu dyskryminacji dostępu dla pojazdów upoważnionych – stwierdza radny.

W odpowiedzi miasto poinformowało, że w latach 2010-2015 w trakcie budowy MCK, parking na Placu Honorowym był jedynym zapleczem postojowym dla dużych imprez.

– W wyjątkowej sytuacji, kiedy w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego, NOSPR, hali głównej Spodka, na lodowisku Spodka oraz na sali gimnastycznej Spodka jednocześnie odbywają się imprezy, teren przed Spodkiem jest udostępniony jako miejsca postojowe dla samochodów – stwierdził wiceprezydent Waldemar Bojarun. Chodzi o duże imprezy gdzie liczba uczestników może przekroczyć nawet 20 tys. osób.

Rozwiązanie problemu parkingowego w rejonie Spodka i MCK ma nastąpić po rozbiórce DOKP. W miejscu po budynku, mają powstać dwa obiektu usługowo-biurowe z trzema podziemnymi kondygnacjami. Te mają zostać przeznaczone na miejsca parkingowe.

1 Komentarz

  1. a skąd pomysł, że obecnie na tym placu można parkować? już teraz jest oddzielony kostkąi krawężnikiem, więc poza konkretnymi imprezami (kino plenerowe) trzeba byc ignorantem, by tam parkować. Szkoda, że grodzeniem trzeba uczyć kultury, choć to też nie rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.