Samochód policyjny / fot. Artur Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

Działalność przestępcza 19-latka trwała dobrych kilka lat. Policjanci udowodnili mieszkańcowi Katowic m.in. kradzież biżuterii i to aż 2 lata temu. W październiku tego roku miał ukraść również dwa zegarki warte 90 tys. złotych. W sumie podejrzewany jest o wiele podobnych przestępstw.

Do kradzieży biżuterii doszło pod koniec 2013 roku. 19-latek wszedł do domu przy ul. Brzozowej przez uchylone okno i ukradł wartą 2 tys. złotych biżuterię. Dzięki napływającym dowodom sprawca został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Sosnowca.

Reklama

– Nastolatek w lipcu tego roku, po dziewięciu miesiącach pobytu, opuścił areszt śledczy. Po wyjściu na wolność od razu wrócił do przestępczego procederu. Włamywał się i okradał mieszkania usytuowane na najniższych kondygnacjach na Śląsku: w Rybniku, Raciborzu, Sosnowcu, w Małopolsce: w Trzebini i Olkuszu oraz na Podkarpaciu – w Rzeszowie. W październiku tego roku włamał się m.in. do mieszkania w Sosnowcu, z którego ukradł dwa zegarki o wartości prawie 90 tysięcy złotych – informuje Jacek Pytel z katowickiej policji.

Za kradzieże grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.