Janów / foto: Infokatowice.pl

Od stycznia 2016 roku na ulicy Zamkowej pojawi się monitoring. Będzie częścią KISMiA – Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analiz. Teren dzielnicy Janów ma być również przedmiotem częstych kontroli policji i Straży Miejskiej.

Do władz miasta w sprawie pod koniec listopada wystąpił radny Tomasz Rokicki. – W ostatnim czasie doszło do serii włamań do budynków przy ulicy Zamkowej. Zarośla i nieużytki z tyłu budynków umożliwiają złodziejom łatwiejszych dostęp do posesji. Proszę o doraźne zwiększenie patroli Straży Miejskiej i Policji, oraz rozpatrzenie możliwości objęcia ulicy Zamkowej od ul. Ociepki monitoringiem – napisał radny.

Policja prowadzi dochodzenia w związku z serią włamań do posesji na ulicy Zamkowej  15, a od listopada w rejonie ulicy Zamkowej pojawiają się częstsze patrole.

– Odnosząc się do kwestii zarośli i nieużytków, informuj ę iż teren znajdujący się pomiędzy ul. Zamkową i Oswobodzenia należący do Urzędu Miasta, PKP oraz właścicieli prywatnych patrolowany jest doraźnie przez strażników miejskich w zakresie porządkowym (zaśmiecania, podrzucania odpadów) – odpowiedział sekretarz miasta Janusz Waląg.

Waląg stwierdził też, że w rejonie ulicy Zamkowej pojawi się monitoring. – W ramach budowy Systemu KISMiA Na terenie dzielnicy Janów zaplanowano budowę monitoringu wizyjnego na placu zabaw (Strefa Aktywności Rodzinnej), zlokalizowanym przy ulicy Zamkowej (skrzyżowanie ulic Zamkowej i Nałkowskiej). Powyższy obszar zostanie objęty monitoringiem wizyjnym od stycznia 2016 r. – dodał.

W ramach systemu KISMiA w 16 punktach Katowic pojawi się nowy monitoringu. System ma unowocześnić najstarszy monitoring i zintegrować go z Miejskim Centrum Obserwacji.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.