Polska pokonała Włochy 2:0 w pierwszym swoim meczu na turnieju EIHC rozgrywanym w małej hali Spodka. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Krzysztof Zapała i Michael Cichy.

W pierwszych dwóch tercjach spotkanie było wyrównane. Oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale żadnej nie udało się zdobyć bramki. O losach meczu zadecydowała trzecia tercja. Już w 41. min. prowadzenie dla Polski zdobył najlepszy na lodowisku Krzysztof Zapała. W 50 min. sędzia podyktował rzut karny po faulu na Cichym, który chwilę później strzelił swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji Polski.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Kazachstan wygrał z Francją 4:2. Jutro o 15.45 Polacy grać będą z Kazachami, a o 19.30 odbędzie się pojedynek Francji z Włochami.

Polska – Włochy 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

1:0 – Krzysztof Zapała – Patryk Wronka, Tomasz Malasiński (40:16)
2:0 – Michael Cichy – rzut karny (52:53)

Polska: Odrobny – Dutka, Rompkowski; Wronka (2), Zapała, Malasiński – Górny, Wanacki; Chmielewski, Pasiut, Kapica – Sulka, Wajda; Danton, Dziubiński, Urbanowicz – Kruczek, Dąbkowski; Strzyżowski, Cichy, Domogała.

Włochy: Caffi – Baur, Borgatello, Casetti, Gellert, Glira, Hackhofer, Hofer, M. Marchetti (4), Schina; Andergassen, Castlunger, DeVergillio, Iori, Kofler, J. Kostner, S. Kostner, Mair, S. Marchetti, Monferone, Pace, Presti (2), Gilmozzi, Stampfer, Stofner.