FOTO: Michał Bulsa

Miasto Katowice zainstaluje monitoring na ulicy ks. Leopolda Markiefki. Po analizie policji i Straży Miejskiej okazało się, że monitoring w tym rejonie jest potrzebny. Powstanie w ramach rozbudowy “Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy” – niestety, najwcześniej w połowie przyszłego roku. 

Temat poruszył jeszcze w listopadzie radny Damian Stępień, który wystąpił do miasta z wnioskiem o stworzenie monitoringu na feralnej ulicy.

– Wandalizm oraz akty przemocy wpisują się niestety w charakterystykę tej ulicy. Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie, a co za tym idzie poszukują innych miejsc do zamieszkania. Podobnie przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i usługową, tworzący realne miejsca pracy oraz unikalny klimat tej ulicy, wątpią w sens dalszego inwestowania w tej części Bogucic. Ich rezygnacja z dalszej działalności stanowiłaby nieodwracalną stratę i powolne wymieranie form aktywności w tym obszarze. Nikt nie poleca tej dzielnicy do zamieszkania oraz jako miejsce inwestycji – uzasadniał radny.

Reklama

Radny dodał, że ulica Markiefki stanowi główny trakt komunikacyjny przez dzielnicę. – Jest to droga, którą pokonują codziennie nasze dzieci uczęszczające do szkół i przedszkoli. Chcemy, aby czuły się bezpiecznie i miały dobre wzorce społeczne do naśladowania – stwierdził.

W mieście obecnie trwa wdrażanie “Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy”. Za 13 mln złotych Katowice mają być bezpieczniejsze. Ilość kamer wzrośnie ze 130 do 256. – System zapewni dostęp do bieżących informacji, wymagających reakcji ze strony służb, natomiast dzięki analizom danych historycznych otworzy nowe możliwości działań prewencyjnych, oraz przyczyni się do usprawnienia życia mieszkańców – informuje Dariusz Czapla z Urzędu Miasta Katowice.

KISMiA ma być gotowy w lipcu 2016 roku i w zależności od możliwości finansowych miasta będzie rozbudowywany. Wiadomo, że jednym z miejsc, które są brane pod uwagę w przypadku rozbudowy są właśnie Bogucice.

– W dniu 16 listopada 2015 roku Wydział Zarządzania Kryzysowego wystąpił do Komendantów Policji i Straży Miejskiej o uzyskanie opinii dotyczącej bezpieczeństwa dzielnicy Dąbrówka Mała, zasadności budowy monitoringu oraz wskazanie lokalizacji nowych punktów kamerowych. Po przeprowadzeniu analizy stanowiska służb mundurowych, potwierdzam zasadność budowy monitoringu w tym rejonie dzielnicy Bogucic – stwierdził sekretarz miasta Janusz Waląg, w odpowiedzi do radnego Damiana Stępnia.

1 Komentarz

  1. Odetchną tylko sklepikarze a całe szemrane towarzystwo zmieni swoją lokalizacje na poboczne ulice.
    Dziękujemy! Będzie tak bezpiecznie,że aż strach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.