fot. Szymon Kosek / InfoKatowice.pl

Prezydent Marcin Krupa podjął decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej w zlewni oczyszczalni ścieków Podlesie. Realizacja prac budowlanych przewidywana jest na lata 2017-2020.

Przedsięwzięcie jest częścią szerszej inwestycji pod nazwą “Uporządkowanie gospodarki ściekowej w mieście Katowice etap III”. W jego zakres wchodzi 10 zadań inwestycyjnych, zaplanowanych na terenie Piotrowic, Podlesia, Kostuchny i Murcek.

Do pierwszego etapu prac wybrano trzy spośród nich. Zgodnie z planem mają one zostać dofinansowane w ramach Projektu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, będącego częścią unijnej Polityki Spójności 2014-2020. Po pozytywnym rozstrzygnięciu konkursu projektów zadania zostaną zlecone do realizacji.

Jak informuje Urząd Miasta Katowice, środki trafią do Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o. o. Prace projektowe zaplanowano na rok 2016-2017. Rozpoczęcie prac budowlanych przewiduje się na rok 2017, a zakończenie na 2020.

Decyzja została podjęta przez Marcina Krupę 27 listopada. Obwieszczenie o jej podjęciu ukazało się na stronie katowickiego Biuletynu Informacji Publicznej 1 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.