W Katowicach otwarto nowy escape room. Nazywa się Pracownia i z całą pewnością zadowoli wszystkich fanów tej rozrywki.

Obecnie w naszym mieście jest już 27 pokoi, więc naprawdę jest w czym wybierać. Katowickie escape roomy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych pomysłów na zagadkowe wnętrza. Mamy bazy wojskowe, więzienia, laboratoria i statek piracki, pokoje podróżników, garderoby, warsztaty samochodowe i tajemnicze komnaty. Salony zagadek cieszą się sporym zainteresowaniem czego dowodem był wielki sukces zorganizowanej niedawno pierwszej w Polsce Nocy Escape Rooms, która odbyła się w Katowicach. No bo czy to nie frajda przenieść się na 45 lub 60 minut w inny świat?

Reklama

Jednak przy tak dużej liczbie pokoi, a co za tym idzie dużej konkurencji na rynku, coraz bardziej zaczyna liczyć się oryginalność i pomysłowość właścicieli (bo to oni najczęściej są pomysłodawcami zagadek). Jak zrobić dobry pokój zagadek? To co najważniejsze, to dobry pomysł, czyli ogólna koncepcja pokoju dostosowana do potrzeb i gustów klientów, a o tym można się przekonać obserwując, jak zachowują się w innych pokojach i co mówią po wyjściu.

Kolejną istotną sprawą jest jakość tego co znajduje się w pokoju. Czy wszystko działa, kłódki się nie zacinają, przedmioty nie są podniszczone lub wyglądają jak „pożyczone od babci”. Wszystko musi być jak najbardziej autentyczne, ale co to właściwie oznacza, skoro wiadomo, że to jakaś umowna zabawa, jesteśmy niby-zamknięci, w niby-świecie… i to jest właśnie największe wyzwanie dla właścicieli.

Pomimo tych wątpliwości każdy fan escape rooms przyzna, że da się w nich przeżyć niezwykłe przygody i świetnie przy tym zabawić. Ta rozrywka to dobry pomysł na urodzinowy prezent, integrację w firmie, wypad w weekend lub Andrzejki czy Mikołajki. Jest to także oryginalna propozycja dla turystów z Polski lub za granicy odwiedzających Katowice. Wydaje się, że ta za zabawa jeszcze długo nie wyjdzie z mody i doczekamy się wielu nowych pokoi w naszym mieście. Tymczasem gorąco polecamy najnowszy pokój, który niedawno powstał. Nazywa się PRACOWNIA i można do niego wejść we współpracującym z Infokatowice Salonie Zagadek Enigma, który mieści się przy ul. Plebiscytowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.