Bogucice / foto: Infokatowice.pl

Władze Katowic poinformowały, że planują przeprowadzenie działań rewitalizacyjnych w Bogucicach. Chodzi tu o starą część dzielnicy, m.in. w okolicach ulicy L. Markiefki.

Część miejskich radnych wnioskowała do prezydenta Marcina Krupy, by opracować kompleksowy plan rewitalizacji starej części Bogucic, m.in. przy ul. ks. Leopolda Markiefki i odchodzących od niej uliczek. W odpowiedzi poinformowano, że trwają prace nad Programem Rewitalizacji Miasta Katowice, a po jego uchwaleniu miasto chce podjąć działania w Bogucicach.

Wiceprezydent miasta Marzena Szuba poinformowała w piśmie do radnych, że:

Reklama

[…] Bogucice jako obszar o bardzo wysokim nasileniu zjawisk kryzysowych, wymaga zintegrowanych interwencji zmierzających do podniesienia jakości życia mieszkańców m.in.: poprzez tworzenie i wzmacnianie udogodnień miejskich związanych z funkcjonowaniem przestrzeni publicznych, terenów zielonych, stref pieszych, tras rowerowych, układów komunikacyjnych oraz znoszeniem barier architektonicznych. W związku z powyższym przystąpienie do działań rewitalizacyjnych ulicy L. Markiefki wraz z przyległymi do niej uliczkami i podwórkami będzie możliwe po uchwaleniu Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Katowice przez Radę Miasta. Przedstawienie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu przewiduje si ę w I półroczu 2016 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.