Wełnowiec ul, Bytkowska / foto: Michał Bulsa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach ogłosił jakie prace będzie prowadził w 2016 roku na terenie jednostki Wełnowiec-Józefowiec. Powstanie m.in. ścieżka rowerowa i sygnalizacja świetlna.

W 2016 roku przy skrzyżowaniu ul. Bytomskiej i ul. Bytkowskiej ma powstać sygnalizacja świetlna, o którą od wielu lat apelowali mieszkańcy i radni miejscy. Sygnalizacja ma kosztować około 150 tys. złotych. Z kolei około 110 tys. złotych wyniesie remont chodników przy ul. prof. J. Mikusińskiego i ul. F. Nowowiejskiego, a przy ul. Bytomskiej 8a zmodernizowane zostaną schody (koszt – 200 tys. złotych).

Na terenie jednostki powstaną nowe ścieżki rowerowe. Kosztem 100 tys. złotych zostanie wybudowana ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Telewizyjnej, na odcinku od granicy z Chorzowem do skrzyżowania z al. W. Korfantego. Zostanie także zbudowana kolejna ścieżka rowerowa, ale jako zadanie wybrane przez mieszkańców w głosowaniu podczas Budżetu Obywatelskiego. Będzie prowadzić wzdłuż ulicy Bytkowskiej, na odcinku od ul. Józefowskiej do ul. Telewizyjnej.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.