Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Władze miasta otrzymały już dokumentację techniczną i projekt nowej drogi, która połączy ulicę Bażantów z ulicą Szarych Szeregów w Kostuchnie. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę.

O budowie nowej drogi w tym rejonie wielokrotnie informowaliśmy w naszym serwisie. Opinie mieszkańców co do jej zasadności były podzielone, jednak władze Katowic były zdeterminowane, by inwestycję zrealizować. Droga połączy ul. Bażantów z ul. Szarych Szeregów w części biegnąc przez tereny leśnie.

Reklama

Urząd Miasta Katowice poinformował właśnie, że zakończył się etap projektowania drogi, a dokumentacja jest już w posiadaniu Wydziału Inwestycji UM. W najbliższych miesiącach planuje się ogłoszenie postępowania na wybór wykonawcy robót budowlanych (po otrzymaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej).

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Ale ten las boli kolejnych „włodarzy” miasta. Lekceważący stosunek do prawa który wyraża się między innymi tym jak chcą potraktować Rezerwat Ochojec. Przecież prawo obowiązuje tylko nas maluczkich. Prezydent przepchnie budowę tramwaju i drogi i już. To przecież pieniądze publiczne, przy okazji przetargów parę procent wyparuje itd. By żyło się lepiej. Przez lata zaniedbano infrastrukturę drogową, dawano pozwolenia na budowę bez opamiętania a teraz czas na ten las. Zobaczycie oni nie skończą na jednej drodze, to takie „badanie” jak zareagujemy. Próba przed przepchnięciem budowy dwupasmówki przez rezerwat. Potną ten las na kawałki i będziecie w niedzielę z dziećmi chodzić na spacer do kolejnego marketu.

  2. Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził .Trzeba sobie zdać sprawę z tego ile tu ludzi zamieszkało
    i wszyscy chcą bezpiecznie i szybko dojechać do pracy do domu .
    I nawet po papierosy jadą samochodem bo się nie chce iść lub nie ma czasu .
    I ja to rozumie ..Ale obrażać Prezydenta to już chyba przesada i brak wychowania .Nie jest mi ani znajomym ani krewnym . Wybraliśmy go na włodarza naszego miasta to go szanujmy i nie widzę absolutnie powodu żeby tu tak narzekać .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.