Kamienica przy ul. 1 Maja 53 / foto: Christine Danielyan

Urząd Miasta organizuje szóstą edycję programu Lokal na kulturę. W tym roku udostępniono siedem lokali w różnych częściach Katowic.

O lokale na kulturę, które urząd wynajmować będzie po preferencyjnych stawkach, mogą starać się organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jedynym kryterium jest wykorzystanie lokalu na działalność kulturalną, artystyczną bądź twórczą. Im ciekawsze funkcje, tym większa szansa na wygranie konkursu.

Konkurs realizowany jest w Katowicach od 2013 r. W poprzednich edycjach lokale wynajęte zostały m.in. na realizację takich przedsięwzięć jak Teatr Rawa, galeria Back Door, pracownia i galeria Fabryka Małych Form czy Muzeum Historii Gitary.

W tym roku urząd udostępnił siedem lokali w śródmieściu, na Koszutce, w Szopienicach i Zawodziu. Ich powierzchnia waha się od 21 do 200 m kw. Stawki wynoszą od 2,12 zł do 6,60 zł za m kw. Wnioski w konkursie przyjmowane będą do 23 listopada.

Wykaz lokali przeznaczonych do wynajęcia oraz szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie http://lokalnakulture.pl/.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.