Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl

Zostały wybrane trzy lokalizacje basenów, które powstaną w Katowicach. Zmieniła się lokalizacje jednego z wcześniej planowanych obiektów.

Jeden z basenów na pewno powstanie w rejonie Parku Zadole przy ul. Wczasowej. Kolejny pojawi się przy Kościuszki i Zgrzebnioka – tam gdzie wcześniej był planowany park wodny. Trzecie lokalizacja uległa zmianie. Z pogranicza Bogucic i Dąbrówki Małej czyli ul. Bohaterów Monte Cassino przeniesiono ją na ul. Konną i gen. Józefa Hallera w Burowcu.

Prezydent na sesji Rady Miasta tłumaczył dlaczego basen nie powstanie przy ul. Bohaterów Monte Cassino.

– On by mógł powstać ale jego koszty budowy są wtedy znacznie wyższe. Mówimy o grubych milionach złotych – stwierdził Marcin Krupa, prezydent Katowic. –  Jesteśmy w trakcie rozmów odnośnie budowy tam budynków mieszkaniowych ale oczywiście gro tego terenu pozostanie, które trzeba będzie jakoś zagospodarować – dodał prezydent Krupa.

Trzy baseny w Katowicach mają powstać do 2019 roku, będą kosztowały 55 mln złotych. Budowa basenów ma się rozpocząć w przyszłym roku.

5 KOMENTARZE

  1. “On by mógł powstać ale jego koszty budowy są wtedy znacznie wyższe” – wypowiedź prezydenta dużego miasta. Znaczy że pozostałe nie powstaną i koszty budowy będą wtedy niższe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.