Giszowiec / foto: Abel Lorenzo De León
Reklama

O remont alejek parkowych w Katowicach-Giszowcu zwrócił się do władz miasta radny Jerzy Forajter. Chodzi o poprawę jakości nawierzchni alejek prowadzących od ulicy Wojciecha i Barbórki do ulicy Górniczego Stanu.

– Przedmiotowe alejki stanowią trakty przelotowe uczęszczane przez mieszkańców Giszowca udających się w kierunku ulicy Pszczyńskiej lub w kierunku ulicy Adama , a także na pobliski cmentarz przy ulicy Górniczego Stanu – uzasadniał swój wniosek radny Forajter.

Reklama

Radny dodał, że nawierzchnia alejek jest wykonana z asfaltu i w dodatku bardzo nierówna. To utrudnia poruszanie się osób niepełnosprawnych i starszych.

Reklama

2 KOMENTARZE

 1. A na zdjęciu wspaniały przykład pasujący idealnie do znanego chyba wszystkim tekstu z Misia…
  Szczególnie komponuje się toto z placykiem do minigolfa…
  Może ktoś wie ile miasto wydało z odebranych nam, w formie podatków, pieniędzy, na to zamknięte i prawie ogrodzone drutem kolczastym, cudo?
  „Powiedz mi po co jest ten miś?
  Właśnie, po co?
  Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
  Protokół zniszczenia…
  Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.”

 2. Wiem, że artykuł stary, ale warto by autor wiedział o tym jak go zagmatwał 😉 Otóż opisywane alejki nie znajdują się w Giszowieckim parku (te są w bardzo dobrym stanie) ale w „lasku” między Górniczego Stanu a Wojciecha, znajduje się tam kościół św. Stanisława Kostki. Jakby tego było mało zdjęcie pokazuje dawną kantynę która nie znajduje się ani obok tego „lasku” ani obok parku 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.