Staw Morawa / fot. KMP Katowice
Reklama

Prezydent miasta Marcin Krupa wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania kompleksu stawów na terenie jednostki Szopienice-Burowiec (stawy Borki, Morawa i Hubertus).

Prezydenckie zarządzenie z 2 października szczegółowo określa sposób i harmonogram przeprowadzenia konsultacji społecznych, które mają na celu zebranie propozycji, uwag i opinii mieszkańców Burowca i Szopienic w sprawie przyszłego zagospodarowania kompleksu stawów Borki, Morawa, Hubertus I, Hubertus II i Hubertus III.

Reklama

Konsultacje potrwają do stycznia 2016 roku i będą się składać m.in. z ankiety, wywiadów fokusowych, warsztatów z mieszkańcami Szopienic i Burowca, spaceru badawczego i otwartego spotkania podsumowującego. Na podstawie wyników konsultacji przygotowana zostanie koncepcja przyszłego zagospodarowania tego terenu.

W pierwszej połowie października rozpocznie się kampania informacyjna, która będzie się składać z dystrybuowania plakatów i ulotek (dostępnych w miejskich domach kultury i bibliotekach miejskich) oraz na stronach internetowych katowickiego magistratu.

W październiku będą także prowadzone wywiady fokusowe, a odbiorcą tego działania są w szczególności radni dzielnicowi (RJP nr 15 Szopienice-Burowiec), środowiska harcerskie, wędkarskie oraz ekologów i rowerzystów. Na przełomie października i listopada planowane są ogólnomiejskie badania ankietowe.

W listopadzie miasto przewidziało warsztaty i spacer badawczy, które będą przeznaczone dla około 60 mieszkańców Burowca i Szopienic.

W grudniu odbędzie się spotkanie podsumowujące, gdzie przestawiona zostanie końcowa koncepcja zagospodarowania terenu, a w styczniu 2016 roku miasto opublikuje raport końcowy z konsultacji.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Doprowadzić wodę to tego stanu, w jakim była za mojego dzieciństwa – żeby znowu w wodzie były widoczne raczki i mnóstwo ryb. Żeby woda była przejrzysta, czysta, zachęcająca. Żeby ludzie mieli swoje miejsce do odpoczynku. Nie ingerować w otoczenie – jest idealne, tylko o wodę zadbać należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.