Peron kolejowy / fot. PKP PLK
Reklama

Polskie Linie Kolejowe ogłosiły postępowanie przetargowe na modernizację odcinka linii Jaworzno Szczakowa – Trzebinia na trasie Katowice – Kraków. To kolejny, po miliardowym przetargu na GSM-R, przetarg zarządcy infrastruktury i element Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych. Przetarg ograniczony pozwoli na wybranie sprawnych i dobrze przygotowanych wykonawców, co gwarantuje terminową realizacje zadania.

Zadanie dotyczy odcinka dwutorowej linii kolejowej pomiędzy Jaworznem Szczakową a Trzebinią na granicy województwa śląskiego i małopolskiego. To ważna trasa leżąca na międzynarodowym korytarzu E 30 łączącym Polskę od Niemiec po Ukrainę.

Reklama

– To kolejny w tym tygodniu przetarg PLK. Tryb przetargu ograniczonego pozwoli na wybranie dobrze przygotowanych, rzetelnych wykonawców. Projekt realizujemy w ramach unijnego instrumentu finansowego „Łącząc Europę”, który zapewni finansowanie modernizacji linii Katowice – Kraków. PLK w latach 2016 – 2023 zrealizuje inwestycje o wartości 67 mld zł – mówi Marcin Mochocki członek zarządu ds. realizacji inwestycji w PKP PLK.

W ramach projektu wykonane będą pomiędzy Jaworznem Szczakową a Trzebinią prace, które obejmują tory na stacjach i szlakach, sieć trakcyjną, urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Również obiekty inżynieryjne mosty i wiadukty są objęte robotami.

Przebudowa przejazdów kolejowych wraz z budową dróg objazdowych poprawi poziom bezpieczeństwa na styku toru i drogi. Tak jak na wszystkich modernizowanych przez PLK trasach, tak i tu zmieni się standard obsługi pasażerów dzięki modernizacji peronów i urządzeń obsługi podróżnych w Jaworznie Szczakowej, Jaworznie Ciężkowicach, Balinie.

Po zakończeniu prac skróci się czas przejazdu, gdyż pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h.

Reklama

1 Komentarz

  1. dlaczego pkp nie płaci właścicielom wywłaszczonych działek wzdłuż linii kolejowej Kraków-Katowice ? Zostałem wywłaszczony ( zabrano mi część działki ) ciągle otrzymuję dokumenty z architektury krakowskiej : że wszczęto postępowanie o pozwolenie na budowę , wstrzymano postępowanie, uzyskano pozwolenie na budowę potem z geodezji krakowskiej o podziale mojej działki ( na dwie z czego części ,jedna już wpisana jako PKP ) teraz z UM Krakowa o zmianę opłaty rocznej ponieważ moja działka jest mniejsza a o gratyfikacji finansowej nikt się ne zająknie. O co tu chodzi ? Czy jest to rozbój w biały dzień ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.