W wydaniach papierowych największych dzienników, na stronach wiodących portali i w serwisach opiniotwórczych tygodników ukazał się informator dotyczący uchodźców w Polsce. Będzie on również omawiany w redakcjach radiowych i telewizyjnych.

Obecnie temat uchodźców nie schodzi z pierwszych stron gazet. Jest to też jeden z najważniejszych tematów poruszanych w codziennych rozmowach. Jako że zbiegł się z kampanią wyborczą, to różne opcje próbują wykorzystywać ten temat do celów politycznych. Powoduje to ogromny chaos informacyjny.

Dostrzegając ten problem, ponad czterdzieści polskich redakcji uznało, że warto zorganizować wspólną akcję, która dotrze do milionów Polaków. Tak właśnie powstał informator „Więcej wiedzy – mniej strachu – uchodźcy w Polsce”.

Reklama

W podobnej tematyce obraca się Uniwersytet Śląski. Dzisiaj od godz. 16.00 do 19.00 organizuje kolejne wydarzenie w ramach projektu „Wyższy Poziom”. Tym razem zatytułowane „Multikulti: trefny towar czy świetna inwestycja? Poznaj zanim zastosujesz”, które ma na celu umożliwienie poznania i zrozumienia drugiego człowieka w multikulturowym świecie. Odbędzie się ono w Galerii Katowickiej na poziomie +2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.