Korytarz szkolny / fot. InfoKatowice.pl

Niedawno radni miejscy Aleksander Uszok i Marek Nowara (RAŚ) zaproponowali władzom miasta, aby do katowickich szkół wprowadzić dodatkowe zajęcia z edukacji regionalnej. Kilka dni później podobny wniosek złożyli radni Platformy Obywatelskiej – Magdalena Wieczorek i Witold Witkowicz.

O wniosku radnych miejskich z Ruchu Autonomii Śląska pisaliśmy kilka dni temu. Tym razem radni miejscy z PO zaproponowali prezydentowi Marcinowi Krupie, by w budżecie Katowic na rok 2016 zabezpieczyć środki finansowe na edukację regionalną w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Radni w swojej interpelacji napisali, że:

Reklama

[…] W obecnych programach nauczania nie uwzględnia się w wystarczającym stopniu historii, geografii czy dziedzictwa kulturowego regionu Górnego Śląska. Dlatego koniecznym jest w szkołach skoncentrować się na tych zagadnieniach w sposób profesjonalny i niestereotypowy. Wnioskujemy o zabezpieczenie w budżecie środków na doskonalenie nauczycieli w tym zakresie, ale także wprowadzenie jednej godziny lekcyjnej tygodniowo z edukacji regionalnej […].

Do tej propozycji (jak i wcześniejszej radnych z RAŚ) nie odniosły się jeszcze władze miasta.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.