Krystyna Siejna i Józef Zawadzki / Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radny Forum Samorządowego Józef Zawadzki, wytknął na ostatniej sesji Rady Miasta Katowice prezydentowi, że zapomniał o swoim poprzedniku. Zdaniem radnego w trakcie uroczystości 150-lecia Katowic powinno się wspomnieć o byłym prezydencie miasta.  – Mnie to zabolało – stwierdził Józef Zawadzki.

– Dlaczego na 150-lecie nie był w ogóle wymieniany pan Piotr Uszok. Tak jakby był jakiś pominięty. On tyle zrobił dla Katowic. Nic o tym się nie mówi. Dziwie się prezydentowi, że prezydent nic nie powie – stwierdził na sesji radny Józef Zawadzki.

Reklama

– Pragnę zapewnić pana radnego, że pan prezydent Piotr Uszok nie został pominięty w obchodach 150-lecia – odpowiedział prezydent Katowic Marcin Krupa. – A to czego dokonał w Katowicach przez okres pełnienia władzy w tym mieście, jesteśmy tego naocznymi świadkami, jesteśmy za to wdzięczni i dumni – dodał Krupa.

Wśród największych osiągnięć swojego poprzednika prezydent Katowic wymienił Strefę Kultury oraz przebudowę Rynku.

– Mnie to zabolało – stwierdził radny Zawadzki . – Pani przewodnicząca z Francji potrafiła coś powiedzieć o Piotrze Uszoku ale z naszej strony, tu od władz miasta nic nie było powiedziane. Dlatego jest to przykre – stwierdził Zawadzki.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.