Zbigniew Wodecki / fot. mat. pras.
Reklama

W piątek, 18 września w Katowicach pojawi się Zbigniew Wodecki. Ikona polskiej piosenki, muzyk-instrumentalista oraz kompozytor będzie promował zapis koncertu nagranego 30 kwietnia 2014 roku w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie – „1976 A Space Odyssey”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Koncert jest efektem współpracy z zespołem Mitch&Mitch, wraz z którym Zbigniew Wodecki postanowił odświeżyć swój zapomniany album z 1976 r. Nowe aranżacje zostały zaprezentowanie także na Off Festivalu w 2014 r.

Reklama

Historia tego spotkania jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch połączyli swoje siły, by przypomnieć o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej płycie z roku 1976. Płyta powstała ku radości jego i grających z nim kolegów oraz… rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Gdyby nie upór Mitchów oraz propozycja Programu 2 Polskiego Radia, który rozszerzył skład do 43-osobowej orkiestry, nikt nie poznałby takich hitów jak „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka” czy „Posłuchaj mnie spokojnie”. Płyta została nagrana ponownie podczas dwóch wyprzedanych na pniu koncertach.

Ich rezultat to koncertowe stereofoniczne CD z dołączonym DVD. To właśnie o tym wydaniu oraz historii jego powstania Zbigniew Wodecki opowie podczas spotkania w Empiku w Silesii City Center.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.